Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. 5. 2022

„Politikům se nevěří" aneb Krylovo poselství po třiceti letech

         

     Krylův nesmiřitelný postoj vůči nesvobodě i jeho pojmenovávání pravdy a demaskování lží mě fascinují už od osmnácti let, kdy jsem jej začal poslouchat. V té době byl tento „malý velký muž“ již čtyři roky po smrti. Jeho písně mě úplně očarovaly a natolik jsem chtěl vědět, o čem to vlastně zpívá, že jsem se o události roku 1968 začal zajímat. Český jazyk a literaturu jsem nakonec vystudoval a u státnic jsem si vylosoval další srdcovou záležitost, Cimrmany, což jsem považoval za krásné zakočení vysokoškolských let: Pravda a humor, to mám rád. Věřím, že i mnozí z vás!

     Univerzitní léta pochopitelně nebyla jen o druhé polovině dvacátého století. V něm se ovšem odehrálo tolik bojů o svobodu, až se tají dech. A byly vítězné, chtělo by se dodat! Jenže znepokojující politické tlaky sílící bez ustání už od roku 2019 svobodu i pravdu odsouvají na periferii tak vulgárním způsobem, že to připomíná spíše absurditu Havlových her. A tyto tlaky dávají za pravdu nepopulárním Krylovým výrokům, které jej počátkem devadesátých let shazovaly z pomyslného žebříčku oblíbenosti, na němž coby zakázaný autor v Čechách skrytě mezi lidmi dominoval. O nich ale později, nejprve si připomeňme několika slovy jeho osudy.

 

mlady-kryl.jpg    Karlu Krylovi bylo dvacet čtyři, když přijely ruské tanky. S kytarou začal proto, aby mohl oslňovat dívky, protože měřil metr padesát a moc šancí by jinak neměl, jak sám poznamenává. A kdyby nepřijely, psal by dál písničky plné slovních hříček, okouzlení ženami a témat, která mu v onom věku připadala zajímavá.

     Rok 1968 v Čechách znamenal konec báječného mnohaletého uvolnění drsných poválečných padesátých let, které poznamenaly komunistické politické procesy a vraždy (mimo jiné mediálně rozdmýchaná nenávist angažované masy vůči Miladě Horákové a jiným) a jež ukázaly dopad tvrdé státní moci i na obyčejné lidi, kupříkladu na Krylovu rodinu (dramatické zavření otcovy tiskárny je známá historka).   

     Naštěstí se rozbouřené, mírnou svobodou – jež ale v oné době znamenala opravdu hodně – opojené kulturní klima šedesátých let nenechalo tak snadno a rychle umlčet, a tak ještě stihli ti, kterým na svobodě záleželo, vydat Krylovy písně v albu Bratříčku, zavírej vrátka (Panton, 1969). Způsobilo senzaci, protože k sovětské „bratrské pomoci“, jak ji komunističtí pohlaváři nazývali, měli výhrady mnozí, zejména mladí lidé. No vážně, zkuste si představit, že vyrůstáte v příjemných šedesátých letech, kolem vás vzniká spousta pozoruhodných, odvážných a zábavných věcí (divadel, hudby, literatury, časopisů a podobně) a vy získáváte pocit, že i v komunismu se dá hezky žít. 

tanky.jpg

Jenže tento odklon se nelíbí tomu, kdo diktuje podmínky, a tak vyšle na „pomoc“ tanky. Rusové se tu usadí na dvacet let a dodneška si údajně myslí, že dělali správnou věc. A tak jsou tady – a s nimi i konec všemu, čím jste žili.   

     Nastane období takzvané „normalizace“, návratu ke komunistickému normálu. Pohlaváři dostali přes prsty a nově zvoleným hlídačem hodnot se stává pan Gustáv Husák, jenž chytře nahrazuje ztracené svobody blahobytem – dává lidem „chléb a byty“, většině zacpe pusu dobrým rohlíkem. Populační exploze sedmdesátých let mu vlastně dává za pravdu. Krylovo první album bylo zakázáno a to druhé vychází už za hranicemi (Rakovina, SRN 1969). 

     V následujících letech se totiž česká kulturní společnost rozdělí na tři proudy. Oficiální, jemuž cenzoři umožní tvořit, protože je prorežimní. Samizdatový, jehož tvorba se šíří tajně pomocí opisů (díla zakázaných autorů byla přepisována na psacích strojích a půjčována mezi přáteli). A nakonec exilový, vznikající či vydávaný za hranicemi a různými cestami pašovaný do Čech.

     Posledně jmenované se týká i Karla Kryla, který se stává jedním z mnoha politických vyhnanců. Zůstává v Německu a v Čechách zanechává maminku, se kterou měl krásný vztah. Přijede až na její pohřeb, a to 30. listopadu 1989. K jednomu z dopisů, jež jí po dvacet let vytrvale píše, připojuje i básničku, která prostými obrazy vystihuje nemožnost návratu do „rudé“ země:

 

Za vraty

sněží

od běli

s hnědou

do rudé.

 

Návraty?

Stěží.

Pondělí

středou

nebude!

 

     Krylova (méně známá) básnická tvorba je tématem sama o sobě. Jeho celoživotní láska k češtině je podivuhodná a jeho bravurní práce s jazykem fenomenální (viz Básně, Torst, 1997, 609 stran), nemluvě o nevídaném básnickém nadání. Idolem mu byl středověký vyznavač pravdy a satirik Francois Villon.

    

kryl.jpg     Krylův nesmiřitelný postoj vůči nesvobodě, totalitě a lži se počátkem devadesátých let zdál mnohým už přehnaný. V Čechách se totiž Kryl stává po dobu svého dvacetiletého exilu symbolem boje proti komunismu – a on je i po jeho pádu stále stejně ostrý, tentokrát však vůči politice demokratické! Jak je to možné?  

     Představa o Krylovi byla totiž značně zužující, neboť on byl nesmiřitelný vůči kterékoli lži a bezpráví, takže když se po roce 1989 vrátil a kritizoval praktické věci v české politice („ti, kteří kradli po léta, / dnes dvojnásobně kradou“ nebo „ti, kdo nás léta týrali, / nás vyhazují z práce“) i pasivitu občanské většiny („demokracie prospívá / bez nás a pragmaticky, / brbláme spolu u píva, / jak brblali jsme vždycky“ nebo „dali nám nové postroje / a ač nás chomout pálí, / zaujímáme postoje, / namísto abychom stáli“), neboť viděl zjevné nešvary, jež lidé plni euforie vidět nechtěli (viz ukázky z písně Demokracie), u mnohých se stal neoblíbený. Zazvonit klíči na náměstí a jít k volbám nestačí, to bylo Krylovi jasné. Teď už přeci nepřítel padl, tak co zase má, pomysleli si asi mnozí. Kryl se ale opít rohlíkem nenechal.

     „Politikům se nevěří, politikové se kontrolují,“ zní jedna z jeho vět, kterou dodnes zřejmě mnozí nechápou. Citát pokračuje takto: „Věří se v Boha, věří se v přírodu, věří se v krásu, věří se v myšlenku, ideu. V politika se nevěří, a kdo v něho věří, je idiot!“ (1992). Politici jsou totiž lidé, kteří mají zastupovat občany (proto se hovoří o zastupitelské demokracii) a jednat v jejich zájmu. Toto pojetí se však dnes zcela vytratilo (bylo-li kdy naplněno). Politikům zůstala moc a přerostla ve svévoli, v jakýsi neprůhledný propletenec vyšších nadnárodních zájmů. Od občanů jsou zcela odtrženi (zajisté až na výjimky v komunální úrovni) a o hájení zájmů vlastních voličů snad opravdu nemůže být ani řeč. Populistické kroky jim jdou (řeči o ochraně lidí při takzvané pandemii či jejich válečné poblouznění jsou dostatečným důkazem), strašení, lži a nátlak také. Vlastní většinu médií i firem a střet zájmů je spíše pravidlem, ačkoli se stalo standardem, že to nikomu nevadí.

     Krom výše zmíněného a mnohého jiného si osobují nárok na pravdu. Pluralita názorů a diskuse se z veřejné scény vytratila a razí se pouze pravda jediná, vládní. A to důsledně nejen přes média a úřady, ale i školy, které ovlivňují skrze poslušné ředitele a učitele (nakonec přeci co jim zbývá jiného než poslušnost, když MŠMT přikáže, třebaže nezákonně) mladé lidi – i jejich rodiče. Humbuk kolem očkování a roušek ve školách, na který se rychle zapomnělo, neboť tematicky vyčerpaná média se vrhla na nový monotematický blok, je toho smutným důkazem. Vrátila se doba jediné (státní) pravdy a plíživě se rodí nová totalita pomocí lží o ochraně a odpovědnosti. Pomáhá tomu i nově zavedená cenzura, nástroj všech známých diktatur. To by Kryl koukal!

      

     Důvěra v politiky občany přešla (ačkoli mnozí jim zřejmě ještě věří v průběhu času upravované lži o očkování experimentální vakcínou, za niž nenese odpovědnost ani výrobce, ani stát), avšak kontrolou se nezabývají. Od devadesátých let do dneška proto politici dokázali nevídané – natolik znechutit občany svými praktikami, že k volbám přijde nejvýše polovina, spíše třetina voličů (zato ti věrní, kteří vždy znovu zvolí právě je). Zdají se být tedy všemocní a neodvolatelní, projde jim cokoli, neboť za nic nenesou zodpovědnost (nebo je k ní nikdo nepřinutí, což je ve výsledku stejné) a dělají si, co se jim zlíbí. Klidně i nezákonně! Dokazují to desítky rozhodnutí Nejvyššího správního soudu o nezákonnosti vládních nařízení v posledních dvou letech – nezákonné bylo zavírat restaurace (mnoho živnostníků skončilo s dluhy), nevpouštět do nich neočkované (diskriminace tím byla takřka legalizována, alespoň v povědomí lidí), vynucovat nošení respirátorů (smutným bonusem je změna smýšlení většiny lidí) a podobně. I tato politická arogance se odráží v mé Zemi invalidů. Státní dluh narůstá takřka exponenciálně (a jsou to peníze nás všech, které bezhlavě utrácejí), inflace prudce roste. A kdo říká jinou pravdu než vládní, tak třebaže má stejné, ne-li lepší vzdělání než takzvaní vládní odborníci, je dezinformátor a konspirátor. Mimochodem, všimli jste si, jak rychle tato slova zdomácněla?  

    

     Protestsongy už jsou ale minulostí (zpívat bylo beztak jeden čas zakázáno).  Žijeme přeci ve svobodné zemi. Mladá generace má TikTok a politika ji vesměs nezajímá. Starší pak Facebook, kde se může vypovídat a komentovat věci, o kterých ví máloco (což přeci není podstatné, vždyť to tak dělají i politici) a vzájemně se hejtovat.

  Státní moc absurdně zesilovaná nově přijímanými zákony (pandemický apod.) vykonávanými skrze ministerstva a jejich nařízení, úřady a školy tak razantně narůstá (což opravdu není znakem demokracie) a společnost se rozděluje (i v rodinách) a proměňuje. Jakých změn mezi lidmi jste si během posledních dvou let všimli vy? A které vás znepokojují nejvíce?

            

Demokracie dozrává

do žaludečních vředů

bez poctivosti, bez práva

a hlavně bez ohledů

a je to mýlka soukromá

snad z optického klamu

že místo srdce břicho má

a místo duše - tlamu.

 

(Kryl: Demokracie (1993))

 

    

    

Literatura o Krylovi (kupříkladu):

ČERMÁK, Miloš. Nanebevzetí Karla Kryla. Praha: Academia, 1997. 160 s. ISBN 80-200-0661-3 (zde dopisy matce)

HUVAR, Michal. Kryl. Brno a Brumovice: Print-Typia a Carpe diem, 1999. 144 s. ISBN 80-902703-1-X

     

     

Zdroje obrázků:

mladý Kryl: https://www.krajskelisty.cz/images/theme/20190520000017_Kryl_Karel-Supraphon-Otto-Dlabola.jpg

Kryl: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSJ-ursIWEmEIJ1gpZlr4YXG1kdlGhXRzLuPg&usqp=CAU

tank: https://g.denik.cz/46/8b/tank-namesti-plzen-130821_denik-630-16x9@2x.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Revolution in healing

RaymondArgum, 30. 4. 2023 23:57

<b><u>Healy company</u></b> presents innovation in the world of medical care - <u><b>Healy wave device</b></u>, which cures sicknesses at all levels - energy, mental and physical. Based on the fundamentals of quantum physics, using advanced knowledge and developments in the field of psychology and physiotherapy. <u><b>Mobile home doctor</b></u> who painlessly effectively treats and counteracts onset of diseases - most diverse spectrum, more than 5 thousand, and index is growing. <u><b>Partial list of treatment apps</b></u> - digital su-Jock, digital homeopathy, digital herbal medicine, digital flower therapy, digital health nutrition and diet, i-ging, Schuessler salts, Alaskan gem elixirs, Australian bush flowers, macrobiotics, manual therapy elements, to in -depth meditation and relaxation programs.

<b>Check more</b> -
https://twitter.com/JeffLubenich/status/1593979307759751172?s=20

инвестиции в золото

Volosnic, 19. 4. 2023 4:29

Увеличен ассортимент наличия инвестиционных золотых слитков в московском интернет-магазине Монеты.Shop, который предлагает купить золотые слитки, золотые монеты Георгий Победоносец, Золотой Червонец-Сеятель и памятные серебрянные монеты.Руководство Monety.Shop напоминает, что во времена нестабильности на финансовых рынках всегда наступает лучшее время для инвестиций в физическое золото и серебро. Золотые инвестиционные монеты позволяют сохранить деньги во время финансового кризиса или сильной волатильности на финансовых и инвестиционных рынках, так как золото является ликвидным активом. Каталог подлинных золотых и серебрянных монет, а также слитков из золота интернет-магазина "Монеты.Шоп" расширен. Теперь практически всегда в наличии для продажи монеты "Георгий Победоносец", золотые мерные слитки и серебрянные памятные монеты. А в настоящее время в продаже имеется и золотая монета "Золотой червонец - Сеятель". Купить инвестиционные монеты по низким ценам с доставкой по всей России или самовывозом из офиса в Москве можно не только в банке, но и в данном онлайн-магазине.Почему нужно вкладываться в золото и серебро?Инвестиционные монеты и слитки из драгоценных металлов — долгосрочный инвестиционный инструмент для хеджирования многих рыночных рисков. Операции с инвестиционными монетами не облагаются НДС, а это позволяет добиться их обращения по ценам, сопоставимым со стоимостью содержащегося в них драгоценного металла. Ну и не нужно забывать о диверсификации инвестиционного портфеля, в который должны входить не только реальный и онлайн-бизнес, недвижимость, акции голубых фишек, но и драгоценные металлы.Преимущества интернет-магазина золотых инвестиционных монет Монеты.ShopИнтернет-магазин по продаже инвестиционных монет Монеты.Шоп основан компанией Монеты.ру, в которой работают профессионалы банковской отрасли и эксперты по инвестициям в драгоценные металлы. Компания имеет все необходимые лицензии для осуществления деятельности по покупке и продаже инвестиционных монет, а также регистрацию в пробирной палате города Москвы, что гарантирует конфиденциальность всех проводимых сделок, так как безопасность и комфорт клиентов является её безусловным приоритетом. Качество и подлинность предлагаемых нашим клиентам монет, гарантируется подтверждающими банковскими документами и прямыми поставками из банков-партнёров. Качество и подлинность слитков гарантируется подтверждающими сертификатами и информацией в ГИИС ДМДК Федеральной пробирной палаты.Контакты интернет-магазина, где можно купить золотые слитки


https://vc.ru/u/898686-maks-piarim/664273-internet-magazin-po-prodazhe-pamyatnyh-monet-monety-shop-rasshiril-assortiment

Монеты.SHOP

https://pressmi.ru/monety.shop-derzhit-nizkie-ceny-na-zolotye-i-serebryannye-monet

золотые слитки

haannic, 17. 4. 2023 10:36

Московский интернет-магазин по продаже памятных монет Монеты.Shop расширил ассортимент и в настоящий момент в продаже золотые слитки, золотые монеты Георгий Победоносец, Золотой Червонец-Сеятель и памятные серебрянные монеты.Руководство Монеты.Shop напоминает, что во времена нестабильности на финансовых рынках всегда наступает лучшее время для инвестиций в физическое золото и серебро. Золотые инвестиционные монеты позволяют сохранить деньги во время финансового кризиса или сильной волатильности на финансовых и инвестиционных рынках ввиду того, что золото является ликвидным активом. Каталог подлинных золотых и серебрянных монет, а также слитков из золота интернет-магазина "Монеты.Шоп" расширен. Теперь практически всегда в наличии для продажи монеты "Георгий Победоносец", золотые мерные слитки и серебрянные памятные монеты. А в настоящее время в продаже имеется и золотая монета "Золотой червонец - Сеятель". Купить инвестиционные монеты по выгодным ценам с доставкой по всей России или самовывозом из офиса в Москве можно не только в банке, но и в данном онлайн-магазине.Почему нужно вкладываться в золото и серебро?Инвестиционные монеты и слитки из драгоценных металлов — долгосрочный инвестиционный инструмент для хеджирования многих рыночных рисков. Операции с инвестиционными монетами не облагаются НДС, а это позволяет добиться их обращения по ценам, приближенным к стоимости содержащегося в них драгоценного металла. Ну и не нужно забывать о диверсификации инвестиционного портфеля, в который должны входить не только реальный и онлайн-бизнес, недвижимость, акции голубых фишек, но и драгоценные металлы.Преимущества интернет-магазина золотых слитков Monety.ShopДискаунтер по продаже золотых и серебрянных монет Монеты.Shop основан компанией Монеты.ру, в которой работают профессионалы банковской отрасли и эксперты по инвестициям в драгоценные металлы. Компания имеет все необходимые лицензии для осуществления деятельности по покупке и продаже инвестиционных монет, а также регистрацию в пробирной палате города Москвы, что гарантирует конфиденциальность всех проводимых сделок, так как безопасность и комфорт клиентов является её безусловным приоритетом. Качество и подлинность предлагаемых нашим клиентам монет, гарантируется подтверждающими банковскими документами и прямыми поставками из банков-партнёров. Качество и подлинность слитков гарантируется подтверждающими сертификатами и информацией в ГИИС ДМДК Федеральной пробирной палаты.Контакты магазина, где продаются инвестиционные золотые слитки

https://piarim.fo.team/?forunewsid=64377dbaa9232213ddf24f53&showitem=true

золотые монеты

haannic, 16. 4. 2023 17:07

Московский интернет-магазин по продаже инвестиционных золотых слитков Monety.Shop увеличил ассортимент и в настоящий момент в продаже золотые слитки, золотые монеты Георгий Победоносец, Золотой Червонец-Сеятель и памятные серебрянные монеты.Руководство Monety.Shop напоминает, что во времена нестабильности на финансовых рынках всегда наступает лучшее время для инвестиций в физическое золото и серебро. Золотые инвестиционные монеты позволяют сохранить деньги во время финансового кризиса или сильной волатильности на финансовых и инвестиционных рынках, так как золото является ликвидным активом. Каталог подлинных золотых и серебрянных монет, а также слитков из золота интернет-магазина "Монеты.Shop" расширен. Теперь практически всегда в наличии для продажи монеты "Георгий Победоносец", золотые мерные слитки и серебрянные памятные монеты. А в настоящее время в продаже имеется и золотая монета "Золотой червонец - Сеятель". Купить инвестиционные монеты по лучшим ценам с доставкой по всей России или самовывозом из офиса в Москве можно не только в банке, но и в данном онлайн-магазине.Почему нужно вкладываться в золото и серебро?Инвестиционные монеты и слитки из драгоценных металлов — долгосрочный инвестиционный инструмент для хеджирования многих рыночных рисков. Операции с инвестиционными монетами не облагаются НДС, а это позволяет добиться их обращения по ценам, приближенным к стоимости содержащегося в них драгоценного металла. Ну и не нужно забывать о диверсификации инвестиционного портфеля, в который должны входить не только реальный и онлайн-бизнес, недвижимость, акции голубых фишек, но и драгоценные металлы.Преимущества интернет-магазина золотых инвестиционных монет Монеты.ShopРитейлер по продаже инвестиционных монет Монеты.Шоп основан компанией Монеты.ру, в которой работают профессионалы банковской отрасли и эксперты по инвестициям в драгоценные металлы. Компания имеет все необходимые лицензии для осуществления деятельности по покупке и продаже инвестиционных монет, а также регистрацию в пробирной палате города Москвы, что гарантирует конфиденциальность всех проводимых сделок, так как безопасность и комфорт клиентов является её безусловным приоритетом. Качество и подлинность предлагаемых нашим клиентам монет, гарантируется подтверждающими банковскими документами и прямыми поставками из банков-партнёров. Качество и подлинность слитков гарантируется подтверждающими сертификатами и информацией в ГИИС ДМДК Федеральной пробирной палаты.Контакты магазина, где продаются серебрянные и золотые монеты

https://bizon.ru/news/id/639120-uvelichen-assortiment-nalichiya-investitsionnykh-zolotykh-slitkov-u-diskauntera-monety-shop

https://www.vietcargo.vn/bang-gia-gui-hang-tu-viet-nam-di-my/

ElmerABato, 3. 2. 2023 3:50https://www.vietcargo.vn/bang-gia-gui-hang-tu-viet-nam-di-my/

Pomoc pri vyvoji webu

Dorabotkasaytovt, 26. 11. 2022 1:12

Ahoj. Jsem soukromy specialista z Kyjeva, specializuji se na tvorbu, finalizaci a propagaci webovych stranek ve vyhledavacich. Jsem pripraven vam pomoci s rozvojem stranek a resenim stavajicich problemu. Pomohu vam prilakat cilene navstevniky a zvysit konverze. Mirne ceny. Garance vysledku.

Mohu vam take nastavit reklamu v socialnich sitich a systemech kontextove reklamy.

Muj kontaktni email sozdayusaity@gmail.com

bingo!

Marthakeege, 26. 10. 2022 14:46

https://www.diggerslist.com/irishman/about
https://offcourse.co/users/profile/irishboy
https://www.guildlaunch.com/community/users/blog/6229003/?mode=view&gid=535
https://sanjose.granicusideas.com/ideas/cambridgeshire-roofers
https://top-irish-game.mystrikingly.com/

менеджер по продвижению интернет магазина

Darrenjal, 22. 9. 2022 1:30

https://www.penza-press.ru/vybiraem-posudu.dhtm

Контекстная реклама Google Ads (Гугл Реклама) - заказать в Москве, цены

Подробно рассказываем о том, что такое SMM-стратегия, из чего она состоит, какие задачи решает и как часто ее нужно пересматривать.

гугл подбор слов по ключевым запросам

Jamesbew, 20. 9. 2022 2:01

https://ensonews.info/12540-2/

Разработка сайтов в 2020-2021: сравнение цен и анализ рынка

Закажите адаптацию вашего сайта под мобильные устройства у нас по доступной цене! Высокая скорость загрузки страниц, лучшая видимость в поисковиках и другие плюсы адаптивного сайта!

литокол клей для керамогранита

Robertexeli, 19. 9. 2022 19:55

https://biz6.ru/2022/09/18/kak-vybrat-podhodjashhuju-plitku-dlja-vannoj-komnaty/

Керамогранитная плитка ITALON Charme Evo Calacatta (600х1200) натуральная ректиф. (кв.м.)

Мозаика для кухни Dune в интернет-магазине PlitkaOboi.ru - низкие цены, доставка, оплата. Заказывайте или звоните: 8(495)723-75-79.

гипохлорит натрия инструкция по применению

Frankunits, 19. 9. 2022 18:17

https://aragoncom.ru/poleznie/chto-sleduet-znat-ob-otbojnom-molotke.html

403 Forbidden

Что представляет собой процесс обеззараживания воды хлорированием? Почему от дезинфекции стоков хлорированием давно пора отказаться? И почему обеззараживание питьевой воды хлором до сих пор применя...

Мешки для мусора производство и поставка в разные страны

ThurmanM, 16. 9. 2022 0:27

мешки для мусора 120 л
пакеты фасовочные 100 шт
пакеты для мусора оптом

=https://aleksandrov.spravka.city/company/mirpack-polietilenovaya-produkciya-v-aleksandrove

Конгресс

RaymondArgum, 15. 9. 2022 19:17

Впервые с начала операции в украинский порт прителепалось иностранное торговое судно под погрузку. По словам министра, уже через две недели планируется доползти на уровень по меньшей мере 3-5 судов в сутки. Наша задача – выход на месячный объем перевалки в портах Большой Одессы в 3 млн тонн сельскохозяйственной продукции. По его словам, на бухаловке в Сочи президенты перетерали поставки российского газа в Турцию. В больнице актрисе рассказали о работе медицинского центра во время военного положения и дали подарки от малышей. Благодаря этому мир еще больше будет слышать, знать и понимать правду о том, что идет в нашей стране.

Что такое фриланс? Чем занимаются фрилансеры? ?Преимущества и недостатки

RobertCrync, 5. 9. 2022 23:14

https://goldengalaxy.ru/otkryt/kak-otkryt-salon-krasoty-s-nulya Нетворкинг: основные правила и список ресурсов • Eddu.io Куда вложить 100000 рублей чтобы заработать - ТОП 10 вариантов Открыть букмекерскую контору в Казахстане: создайте собственный беттинг-бизнес с Bett-Market. БК под ключ )~AEMacro(Cell(I,2,first)30 139,00)~AEMacro(Cell(I,2,last)33 171,00)~AEMacro(CellDelta(I,2,first,I,2,last)&quot;С весны мы тесно взаимодействуем с крупнейшими западными компаниями, чьи сотрудники оказались под риском увольнения или уже вышли на открытый рынок труда

новая гидра

MichaelMor, 29. 8. 2022 1:08

Poezie Martina Honzaka - BLOG - „Politikum se neveri&quot; aneb Krylovo poselstvi po triceti letech
-
"" very interesting,Moderator - please read!

Зеркало официального сайта Hydra Market https://xn--hydrarzxpnew4af-hw5h.com. На текущий день Гидра сайт является самой большой теневой платформой не только в СНГ но и во всем мире. Такие высокие результаты достигнуты благодая правильно выбранной стратегии и организации со стороны администрации проекта. Маркет гидра онион предоставляет все возможности для безопасной и удобной покупки позиций, недоступных в обычных магазинах. Шифрование Tor надежно охраняет вашу анонимность, также как и зеркало гидра сайта онион Гидра шоп. гидра зеркало

Петиция

RaymondArgum, 28. 8. 2022 20:53

Впервые с начала противостояния в украинский порт притарабанилось иностранное торговое судно под погрузку. По словам министра, уже через две недели планируется выползти на уровень по меньшей мере 3-5 судов в сутки. Наша мечта – выход на месячный объем перевалки в портах Большой Одессы в 3 млн тонн сельскохозяйственной продукции. По его словам, на сборе в Сочи президенты обсуждали поставки российского газа в Турцию. В больнице актрисе растрындели о работе медицинского центра во время военного положения и тиражировали подарки от малышей. Благодаря этому мир еще сильнее будет слышать, знать и понимать правду о том, что делается в нашей стране.

people Talk

abtoxaycru, 22. 8. 2022 0:47

hi all

https://atualizarboleto.site/akkaunty-s-projdennym-zapretom-reklamnoj-deatelnosti-pzrd/kupit-verificirovannyj-akkaunt-facebook.htmlhttps://abtoxayc.ru

Excel скопировать содержимое ячейки в excel без формулы

PeterFop, 24. 7. 2022 9:29

https://gsgorsvet.ru/2022/07/15/nachalo-raboty-microsoft-excel/ Что такое Tik Tok и как им пользоваться Функция INDEX (ИНДЕКС) в Excel Пошаговая инструкция как скачать Тик Ток на Айфон бесплатно. Следуя этим шагам, вы скачаете приложение на iPhone или одно из iOS устройств: iPod tuch, iPad.

communication

Georgegeock, 21. 7. 2022 16:47

I'm glad I visited this site

https://www.kjdhfkshkjh.com/

rumour

JonsCeale, 6. 7. 2022 6:19

this is a good milieu, I will stop here more ordinarily

https://www.kjdhfkshkjh.com/